You are here

Ruszyły Pola Klasy S 2021

Newsy
11.06.2021

Po ponad rocznej przerwie ponownie zapraszamy rolników i osoby związane z branżą rolną na Pola Klasy S z Syngentą, które odbywają się w formie tradycyjnych spotkań polowych. W tym roku mamy okazję spotkać się aż w siedmiu lokalizacjach na terenie całej Polski.

Ruszyły Pola Klasy S 2021 - pole 1

Pierwsze dwa spotkania już za nami!

We wtorek, 8 czerwca, na polach Małopolskiej Hodowli Roślin w Ulhówku (woj. lubelskie) odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Pola Klasy S 2021. Z kolei w czwartek, 10 czerwca, spotkaliśmy się w Gospodarstwie Pana Macieja Gralewskiego w Kostrogaju koło Płocka (woj. mazowieckie). Frekwencja dopisała, co niesamowicie nas cieszy. W Ulhówku odwiedziło nas ponad 200, a w Kostrogaju – ponad 100 gości, którzy w godzinach od 9-tej do 15-tej zwiedzali poletka doświadczalne pszenicy ozimej, hybrydowego jęczmienia HYVIDO, rzepaku oraz kukurydzy.

Ruszyły Pola Klasy S 2021 - pole 2

Na tych spotkaniach szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy programom fungicydowym Syngenta oraz tematowi regulacji wzrostu. Przedstawiliśmy również najciekawsze i najwydajniejsze odmiany zbóż i rzepaku – najnowsze zdobycze badań genetycznych Syngenta. Na stanowisku Rolnictwa Odpowiedzialnego doradzaliśmy w sprawie doboru dysz i warunków prowadzenia oprysków, aby uzyskać optymalny efekt ochrony. Pokazywaliśmy także, jak prawidłowo zagospodarować płynne pozostałości po środkach ochrony roślin na terenie gospodarstwa. Jak co roku nie zabrakło też partnerów takich jak Yara i Kverneland.

Impreza odbyła się z zachowaniem właściwego reżimu sanitarnego niezbędnego do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników. Wcześniejsza rejestracja zainteresowanych na ustalone godziny pozwoliła odpowiednio zaplanować liczebność grup polowych, a co za tym idzie, zachowanie komfortu i rekomendowanego dystansu pomiędzy klientami odwiedzającymi lokalizację. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Przed nami kolejne dni pola, na które serdecznie zapraszamy!

  • 15 czerwca – Polwica + transmisja LIVE (woj. dolnośląskie)
  • 17 czerwca – Szelejewo (woj. wielkopolskie)
  • 22 czerwca – Łęczyna (woj. zachodniopomorskie)
  • 24 czerwca – Rogóźno (woj. kujawsko-pomorskie)
  • 29 czerwca – Bajdyty (woj. warmińsko-mazurskie)