You are here

Na chwasty w kukurydzy zastosuj Lumax!

Newsy
18.05.2017

Skuteczność i bezpieczeństwo Lumax oraz wyższy plon kukurydzy potwierdzają niezależne badnia przeprowadzone w 2015 r. przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Herbicyd Lumax

Przedmiotem badania było określenie skuteczności chwastobójczej różnych produktów z dodatkiem nawozu firmy Yara (YaraVita KUKURYDZA) oraz ich wpływ na plon. W doświadczeniu porównywano herbicydy zastosowane w fazie 5.-6. liścia kukurydzy do preparatu Lumax zastowanego w fazie 4. liści kukurydzy.
 

W doświadczeniu stwierdzono, że:

  • Lumax jako jedyny herbicyd w 100% zwalczył: chwastnicę jednostronną, komosę białą, fiołek polny oraz wykazał najwyższą skuteczność w zwalczaniu pozostałych chwastów: bodziszek drobny i rdest powojowaty (oficjalna nazwa rdestówka powojowata).
  • Lumax, mimo późnego zastowania (w fazie 4. liści kukurydzy) jako jedyny herbicyd nie wykazał toksycznego wpływu na rośliny oraz pozwolił uzyskać najwyższe parametry plonu tj.: liczbę kolb z poletka, masę tysiąca ziaren, plon kolb i składową tych wszystkich parametrów czyli najwyższy plon.
  • Lumax jako produkt oparty na sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych substancjach czynnych pozwolił uzyskać plon ziarna wyższy o 4,4 t/ha w porównaniu do preparatu konkurencyjnego (3-składnikowego w formulacji OD, w dawce 1,5 l/ha). W porównaniu do pozostałych mieszanin herbicydów o różnych formulacjach Lumax pozwolił uzyskać plon ziarna wyższy nawet o 6,5 t/ha!
  • Najwyższy plon ziarna uzyskano w kombinacji Lumax z YaraVita KUKURYDZA.

Postaw na Lumax – nr 1 na chwasty!

  • Bezkonkurencyjny na chwasty w kukurydzy – zwalcza najważniejsze chwasty jedno- i dwuliścienne.
  • Działa nalistnie i odglebowo – zawiera aż 3 substancje czynne, doskonale dociera do chwastów zapewniając wyjątkową skuteczność w ich zwalczaniu.
  • Wyjątkowo bezpieczny dla kukurydzy – to jedyny tak bezpieczny produkt dostępny na rynku stosowany w ochronie hodowli nasiennych kukurydzy – uprawie niezwykle wrażliwej na substancje chemiczne.
  • Stosuj od siewu do 3. liści kukurydzy w dawce 3,5-4 l/ha na lekko wilgotną glebę, dzięki temu zapewnisz maksymalną skuteczność produktu.