You are here

mojeINFOPOLE – nowe narzędzie ułatwiające prowadzenie gospodarstwa

Newsy
27.03.2020

mojeINFOPOLE – nowe narzędzie ułatwiające prowadzenie gospodarstwa

Prowadzenie gospodarstwa rolnego nie należy do zadań łatwych. Można je sobie jednak nieco ułatwić korzystając z rozmaitych rozwiązań informatycznych. Jednym z najnowszych jest mojeINFOPOLE, czyli kompleksowe narzędzie dla rolników na urządzenia mobilne. Całość została opracowana przez najlepszych specjalistów firmy Syngenta.

mojeINFOPOLE pełni funkcję codziennego asystenta każdego rolnika. Asystenta, który poinformuje o zagrożeniach upraw roślinnych w danej okolicy, podpowie w jaki sposób najlepiej je zabezpieczyć oraz powiadomi czy warunki klimatyczne pozwalają na wykonanie zabiegu ochronnego. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i wyjątkowo wygodna, a wszystkie najważniejsze funkcjonalności są dostępne w zasięgu kilku kliknięć.

Raporty zagrożeń i ochrona roślin

Jedną z głównych funkcjonalności mojeINFOPOLE są rzetelne raporty o zagrożeniach upraw roślinnych oparte na podstawie danych ze stacji CelverFarm. Monitorowany jest teren całego kraju, a informacje podawane są dla upraw zbożowych, rzepaku i kukurydzy. Każde istotne zagrożenie jest opisane w obszernej bazie agrofagów obejmującej chwasty, choroby grzybowe oraz szkodniki.

Co więcej, mojeINFOPOLE nie tylko informuje o zagrożeniach, ale również rekomenduje konkretne rozwiązania w postaci preparatów Syngenta lub, co warto podkreślić, substancji czynnej rozwiązującej dany problem. Aplikacja jest również zintegrowana z ministerialnym Rejestrem Środków Ochrony Roślin, zatem korzystając z niej można w wygodny sposób odszukać etykietę wybranego preparatu. Z kolei rozbudowany moduł pogodowy ułatwia podjęcie decyzji o przeprowadzeniu zabiegu ochronnego.

Kalkulatory i pomiary pól

Wartościowym uzupełnieniem powyższych funkcjonalności jest zestaw kilku przydatnych kalkulatorów rolniczych, które znacznie przyspieszają codzienną pracę. Mowa o kalkulatorach siewu, obsady, oprysku czy wilgotności kukurydzy.

Korzystając z mojeINFOPOLE można również dokonać orientacyjnego pomiaru powierzchni własnych pól z możliwością zapisu (pomiar na mapie satelitarnej lub manualny – po okrążeniu danego areału). mojeINFOPOLE to także doskonałe źródło wiedzy na temat produktów, promocji i strategii ochrony Syngenta. Ciekawym dodatkiem jest także moduł społecznościowy umożliwiający dodawanie zdjęć własnych upraw.

Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony z systemami Android oraz iOS. W pierwszym okresie korzystanie z niej jest w pełni darmowe. Darmowy dostęp bez limitów czasowych obowiązuje dla członków Syngenta Agriclub.

Ściągnij z: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.syngenta.infopole