You are here

Konferencje Zimowe 2020 – dziękujemy, że byliście z nami!

Newsy
21.02.2020

Na początku lutego zakończyła się trzynasta edycja Konferencji Zimowych Syngenta, które odbyły się w sześciu lokalizacjach na terenie całej Polski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wydawnictwo Farmer, a partnerem Konferencji, już tradycyjnie, była firma maszynowa Kverneland. Podczas sześciu spotkań odwiedziło nas dwa i pół tysiąca rolników, przedstawicieli dystrybucji, doradców oraz innych osób związanych z agrobiznesem.

Ciekawym akcentem było powitanie gości przez Prezesa Syngenta Polska – Marka Łuczaka, który pojawił się na ekranie za pośrednictwem trójwymiarowej emisji filmu hologramowego i zaprosił zgromadzonych do uczestnictwa w konferencji.

Konferencje Zimowe 2020 – dziękujemy, że byliście z nami!

Konferencje odbyły się pod hasłem: „Ochrona zbóż 2020 – jak chronić kiedy nie ma czym?” Staraliśmy się pomóc gospodarstwom w odpowiednim doborze środków ochrony roślin w sytuacji zmniejszającej się gamy dostępnych na rynku substancji aktywnych. Kolejny ważny i trudny temat zaprezentowała ekspertka zewnętrzna – dr hab. Marta Damszel z Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Zagadnienia przystosowania sposobu uprawy i ochrony do zmian agroklimatycznych już od kilku lat są tematem gorących dyskusji w środowiskach rolniczych. Dr hab. Marta Damszel zaprezentowała je na przykładzie ochrony zbóż.

Konferencje Zimowe 2020 – dziękujemy, że byliście z nami!

Syngenta przedstawiła nowe rozwiązanie na pierwszy zabieg fungicydowy – gotowy do użycia zestaw Turbo Pak (Tern® 750 EC + Plexeo® 60 EC), który jest odpowiedzią na wycofanie z rynku preparatów zawierających propikanazol. Przypomnieliśmy również o wysokiej skuteczności fungicydu Elatus™ Era – wprowadzonego dwa lata temu preparatu opartego na nowoczesnej substancji z grupy SDHI. Nie zabrakło wykładu dotyczącego regulatorów z rodziny Moddus, w tym nowego Moddus® Flexi oraz programu ochrony rzepaku oraz kukurydzy.

W programie konferencji znalazła się także prezentacja nowych rozwiązań cyfrowych Syngenta. Są to dobrze już znany naszym klientom serwis Infopole, który w tym roku będzie miał swoją premierę w formie aplikacji mobilnej, oraz zupełnie nowa aplikacja NieWylegaj, która ocenia ryzyko wylegania upraw zbożowych (dla pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego) i generuje indywidualne rekomendacje dotyczące stosowania regulatorów wzrostu z rodziny Moddus. Oba rozwiązania będą dostępne w sezonie 2020.

Syngenta od lat angażuje się w działania podnoszące świadomość rolników w zakresie prawidłowego, bezpiecznego i efektywnego stosowania środków ochrony roślin. Zawsze podczas Konferencji Zimowych w agendzie znajduje się temat związanymi z tymi zagadnieniami. W tym roku gościliśmy Stanisława Stobieckiego, który przestrzegał przed stosowaniem produktów podrobionych i niewiadomego pochodzenia. Opowiedział co powinno budzić nasze wątpliwości, jak odróżnić produkt legalny od sfałszowanego oraz jakie mogą być konsekwencje stosowania środków ochrony roślin pochodzących z nielegalnych źródeł.

W czasie przerw toczyły się ożywione rozmowy kuluarowe – zarówno między zgromadzonymi producentami rolnymi, jak i na stoiskach konsultacyjnych Syngenta i firm współpracujących. Tradycyjnie odbyła się Loteria Konferencyjna, podczas której losowaliśmy zestawy ubraniowe, bony na zakup środków ochrony roślin Syngenta oraz nagrodę główną – bon wycieczkowy o okrągłej wartości 5 tys zł.

Konferencje Zimowe 2020 – dziękujemy, że byliście z nami!

Zapisy na konferencje były prowadzone za pośrednictwem infolinii oraz online. Dzięki kampanii internetowej, a także specjalnie utworzonej podstronie dotyczącej spotkań Syngenta na www.syngenta.pl, aż 1200 rolników zapisało się na wydarzenie. W tym roku po raz pierwszy prowadziliśmy również transmisję onlinę – ponad 470 osób śledziło razem z nami konferencję we Wrocławiu za pomocą portalu Facebook.

Dziękujemy za udział w wydarzeniach. Zapraszamy na przyszłoroczne Konferencje oraz na czerwcowe pokazy polowe Pola Klasy S.