You are here

Infopole - rzetelna wiedza o tym co dzieje się w Twoim regionie

Newsy
21.10.2019

Infopole

Infopole to rzetelna wiedza o tym co dzieje się w Twoim regionie. Raporty infopole od lat pokazują co dzieje się na polu i na co należy zwrócić uwagę, ostrzegają jakie szkodniki lub choroby właśnie atakują.

Jest to jednak także dużo więcej, Infopole to społeczność osób pasjonujących się rolnictwem, porady ekspertów, a także konkursy z nagrodami.

Niezależnie od tego którą wersje wybierasz zawsze warto być na bieżąco z tym co się dzieje w Infopolu.

Krótki fragment danych z najnowszego raportu:

Mający się utrzymać przez najbliższe dni w Polsce wzrost temperatury i poprawa pogody to dobry moment na wykonanie zaległych zabiegów polowych, których przeprowadzenie wcześniej było utrudnione ze względu na niesprzyjające warunki. Wraz ze wzrostem temperatury należy spodziewać się również zwiększenia aktywności szkodników. Na jakie zagrożenia szczególnie warto zwrócić uwagę przy lustracji swoich pól?

Podpowiedzi znajdziecie w naszym najnowszym raporcie Infopole!

Infopole
Objawy niedoborów azotu. Plantacje z obsadą powyżej 50 szt/m2 mogą pobrać nawet do 80kg azotu w czasie jesiennej wegetacji.

 

Infopole
Pierwsze symptomy niedoborów boru. Warto pomyśleć nad wykonaniem nawożenia dolistnego z mikroelementami. Rzepak w okresie jesiennej wegetacji potrzebuje około 100-150g boru, 20-40g miedzi, 150-200g manganu, 5-10g molibdenu (przy założeniu plonowania na poziomie 4 t/ha).

 

Infopole
Rolnica i skutki jej żerowania w życie ozimym (u góry). Warto przeprowadzić lustrację pod względem występowania tego szkodnika, który może powodować braki w obsadzie roślin ozimych. Zalecamy zwalczanie ich po zachodzie słońca, przed ciepłą nocą, sprzyjającą sprzyjającą żerowaniu larw wychodzących wtedy z ukrycia.

 

Infopole
Tak wyglądają uszkodzenia liści spowodowane żerowaniem larw tantnisia w rzepaku...

 

Infopole
...a tak uszkodzenia liści spowodowane żerowaniem larw miniarki.

 

Infopole
Dwa różne gatunki skoczków występujące w zbożach. Przenoszą one wirus karłowatości pszenicy WDV. Zwalczanie skoczków odbywać się może jedynie przy okazji zwalczania innych szkodników – nie ma zarejestrowanych preparatów do jego zwalczania.

 

Infopole
Początek kolonii mszycy zbożowej. Pierwsze pojawiające się osobniki to sygnał do wykonywania zabiegów, ponieważ są one wektorami chorób wirusowych. Do zwalczania ich, a także innych szkodników zalecamy preparat Karate Zeon w dawce 0,12 -0,15 l/ha.

 

Infopole
Pszenica ozima – plantacje w 3 terminach siewu: 1. 10.10 (od lewej) 2. 25.09 3. 15.09 (po prawej). Jesienny zabieg od chwastów najlepiej wykonaać do fazy 3 liści, która kończy optymalny okres zwalczania chwastów w zbożach ozimych, szczególnie na polach o silnym występowaniu chwastów jednoliściennych. Do zabiegu rekomendujemy herbicydy Boxer oraz Boxer Evo. Składniki tych preparatów: prosulfokarb oraz diflufenikan są skuteczne w zwalczaniu miotły, fiołka, samosiewów rzepaku oraz rumianowatych.

 

Infopole
Skutki zbyt głębokiego siewu pszenicy ozimej: szyjka korzeniowa jest wydłużona, system korzeniowy jest słabiej rozwinięty, siewki będą tworzyć międzywęźle korzeniowe i zawiązują drugi węzeł krzewienia.

 

Infopole
Efekty wysokiej skuteczności preparatu Zetrola w dawce 0,5 l/ha i wspomagacza Olejan 1,5l/ha. Zdjęcie wykonane 3 tygodnie po zabiegu na polu z silną presją samosiewów jęczmienia ozimego.

 

Infopole
Działanie preparatu Toprex w rzepaku - przyśpieszony wzrost słabszych roślin i ich wysoka zdrowotność – zdjęcie wykonano 4 tygodnie od momentu przeprowadzenia zabiegu.

 

Chcesz wiedzieć więcej i zawsze być na bieżąco? Dołącz do #Infopole! www.infopole.pl