You are here

Elatus Era - sprawdź co o naszym produkcie mówią rolnicy

Newsy
06.05.2021

Elatus Era - sprawdź co o naszym produkcie mówią rolnicy

Elatus Era od lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem zwolenników sprawdzonych rozwiązań. Poniżej znajdziesz odpowiedź dlaczego.

Gospodarstwo UTP RZD Minikowo

„Na naszych plantacjach fungicyd ten efektywnie utrzymywał zdrowotność roślin przez okres 2 miesięcy!”

Jarosław Czeszewski
woj. kujawsko-pomorskie, powiat nakielski

"Podczas trzyletniego stosowania Elatusa Era mogliśmy doświadczyć kompletnie innych warunków pogodowych w każdym roku. W roku obecnym w naszym gospodarstwie mieliśmy bardzo suchą wiosnę, natomiast końcówka maja i dalsza część okresu wegetacyjnego przyniosła obfite opady deszczu do tego stopnia, że mieliśmy problem ze zbiorem pszenicy. Technologię, którą zastosowałem w ochronie fungicydowej pszenicy ozimej oparłem na dwóch zabiegach. Pierwszy zabieg został wykonany za pomocą mieszaniny Tern 750 EC z prochlorazem. Kolejny zabieg wykonaliśmy na koniec liścia flagowego pszenicy, do tego zabiegu wykorzystaliśmy preparat Syngenty Elatus Era w dawce 1 l/ha. Co spowodowało, że pszenica była zdrowa do momentu żniw, które zakończyły się 9 sierpnia. Na pszenicy nie było żadnych oznak chorób grzybowych. W dwóch poprzednich latach, które były bardzo suche, również zastosowaliśmy Elatus Era, który poradził sobie z chorobami.

Elatus Era zawiera w sobie substancję aktywną Soletanol oraz triazol, które działają nadzwyczaj dobrze na septoriozy. To sprawia, że według mnie jest to najmocniejszy fungicyd na choroby grzybowe liścia flagowego oraz kłosa. Kolejnym powodem, dla którego wybrałem Elatusa Era jest długi okres działania fungicydu. Na naszych plantacjach fungicyd ten efektywnie utrzymywał zdrowotność roślin przez okres 2 miesięcy!

Jeżeli chodzi o efekt fizjologiczny solatenolu po zastosowaniu Elatusa Era zaobserwowałem, że efekt zielonego liścia utrzymywał się dłużej niż na poletkach doświadczalnych gdzie mieliśmy zastosowane inne technologie. W okresach suszy, czyli w dwóch poprzednich latach parametry jakościowe pszenicy były bardzo wysokie - szczególnie w 2018 roku. Parametry obroniły się na poziomie zawartości: 18 % białka, 42 % glutenu oraz 82 % gęstości co daje dla mnie rekordowy wynik.

Jeżeli chodzi o cenę to dla mnie jest ona akceptowalna, ponieważ produkt jest bardzo skuteczny pod kątem walki z chorobami grzybowymi, efekt fizjologiczny jest dodatkowym plusem, który przekonuje do zastosowania preparatu Elatus Era. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że skuteczność środka dla mnie jest niepodważalna, zachęcam do stosowania i wypróbowania."

Chcesz przeczytać więcej historii zadowolonych rolników? Kliknij TUTAJ.