You are here

Zaprawa nasienna Maxim® Power – rozszerzenie zakresu stosowania

Aktualności Produkty
25.09.2020

Zaprawa nasienna Maxim® Power – rozszerzenie zakresu stosowania

Maxim® Power to doskonała zaprawa nasienna, która dba o mocniejsze i zdrowsze korzenie we wszystkich zbożach. Teraz jej zastosowanie zostało rozszerzone o zwalczanie m.in. pleśni śniegowej zbóż i traw czy zgorzeli siewek w uprawie pszenicy twardej.

Za skuteczne działanie zaprawy Maxim® Power odpowiada unikatowe połączenie dwóch substancji czynnych: sedaksanu i fludioksonilu. Sedaksan to fungicyd należący do rodziny inhibitorów dehydrogenazy bursztynianowej z chemicznej grupy karboksyamidów pirazolu. Cechuje się wyjątkową skutecznością szczególnie przeciwko ostrej plamistości oczkowej i odpowiada za zdrowszy, a tym samym mocniejszy system korzeniowy. Druga substancja czynna – fludioksonil – wyróżnia się bardzo szerokim spektrum zwalczanych chorób nawet przy bardzo małych dawkach, co przekłada się na bezpieczeństwo ziaren zbóż objętych zabiegiem.

Teraz, dzięki nowej rejestracji produktu, Maxim® Power można stosować również w zwalczaniu pleśni śniegowej zbóż i traw, zgorzeli siewek (fuzariozy/septoriozy siewek), śnieci cuchnącej pszenicy, głowni pylącej pszenicy i ostrej plamistości oczkowej (rizoktoniozy) w uprawie pszenicy twardej. Wszystko to sprawia, że Maxim® Power jest uniwersalną i bezpieczną zaprawą nasienną do stosowania we wszystkich zbożach.

Więcej na temat produktu Maxim® Power znajdziesz TUTAJ.