Kapustnebeztajemnic.pl - nowy serwis dla producentów warzyw kapustnych

Aktualności

Produkcja warzyw polowych staje się coraz trudniejsza z uwagi na coraz wyższe wymagania rynku i rosnącą konkurencję. Jednocześnie warunki pogodowe są nieprzewidywalne a presja ze strony patogenów i szkodników coraz wyższa.

Kapustnebeztajemnic.pl - nowy serwis dla producentów warzyw kapustnych

Dlatego też bardzo ważny jest wybór odpowiednich odmian, które zapewnią opłacalność produkcji. Warzywa kapustne posiadają ogromną ilość odmian oraz wykazują największe różnice pomiędzy nimi, co stwarza duże problemy przy wyborze.

Nowe odmiany brokułu, kalafiora czy kapust posiadają wiele cech ułatwiających uprawę  - mocny system korzeniowy, silny wigor czy tolerancję wobec chorób i szkodników. Jednocześnie od dawna istnieje podział wg wczesności odmian czy polecanego terminu sadzenia. Dopasowanie zatem właściwej odmiany jest trudne i wymaga od producenta dużej uwagi. Pracę tą z pewnością ułatwi wyszukiwarka odmian na www.kapustnebeztajemnic.pl, gdzie w prosty sposób można sprawdzić zalety odmiany, okres wegetacji, siłę wzrostu, odporność na warunki atmosferyczne. Dodatkową zaletą serwisu jest rozbudowana sekcja wideo z poradami ekspertów.

Jednocześnie wiele wskazuje na to, że przy obecnym trendzie popularyzacji zdrowego stylu życia, warzywa kapustne w tym, będą warzywami coraz chętniej poszukiwanymi przez konsumentów. Warto jest je więc uprawiać, a podpowiedzi jak to robić najlepiej znajdują się także na stronie www.kapustnebeztajemnic.pl

Kapustnebeztajemnic.pl - nowy serwis dla producentów warzyw kapustnych