You are here

ELUMIS zwycięzcą Konkursu „ Innowacyjny produkt Targów Polskie Zboża”.

Aktualności Produkty
19.07.2016
Herbicyd Elumis - zwycięzcą Konkursu „ Innowacyjny produkt Targów Polskie Zboża”

Na trzecich już targach Polskie Zboża w Modrzu k/ Poznania, podobnie jak w latach ubiegłych ogłoszono  wyniki  dorocznego kunkursu redakcji „FARMERA”  „Innowacyjny produkt Targów Polskie Zboża”.

Herbicyd Elumis - zwycięzcą Konkursu „ Innowacyjny produkt Targów Polskie Zboża”Decyzją  Komisji  konkursowej, zwycięzcą w kategorii  Środki ochrony roślin został ELUMIS® powschodowy herbicyd do ochrony kukurydzy. Uzasadniając decyzję jury konkursu, jego przewodniczący Prof. Zenon Woźnica z Uniwersytetu  Przyrodniczego  w Poznaniu powiedział: 

„Po długiej i trudnej dyskusji komisji, która brała pod uwagę przede wszystkim takie elementy, jak  bezpieczeństwo dla środowiska, bezpieczeństwo dla rośliny uprawnej,  skuteczność w ochronie, wygodę stosowania przez rolników oraz dodatkowo strategię antyodpornościową, zdecydowaliśmy przyznać 1-sze miejsce produktowi firmy Syngenta  herbicydowi ELUMIS® 105 OD. Jest to  herbicyd nalistny do odchwaszczania kukurydzy, herbicyd dwuskładnikowy, o dwóch różnych substancjach czynnych, dwóch różnych mechanizmach działania, co więcej, wzajemnie uzupełniających się i obejmujących swoim działaniem bardzo szeroką gamę chwastów od dwuliściennych do jednoliściennych. Wygoda stosowania,  nowoczesna  formulacja, rolnik nie musi sam mieszać Herbicyd Elumis - komisja konkursupreparatu, na dodatek produkt nie wymaga adiuwanta, co zapewnia formulacja OD. Gratuluję firmie Syngenta tego produktu.”

W pozostałych kategoriach zwycięzcami zostali:

w kategorii nasiennictwo : polska pszenica ozimaBAMBERKA Hodowli Roślin Strzelce

w kategorii nawozy : Baza Siarkowo-Azotowa, Grupy  Azoty Tarnów

w kategorii technika rolnicza: ciągnik Puma CVX 230 firmy Case

w ostatniej kategorii, w której najlepszy spośród zgłoszonych do konkursu  produktów wybierają użytkownicy Portalu farmer.pl  nagrodzony został adiuwant Preventor firmy Osadkowski

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Obejrzyj video