You are here

Konferencje Zimowe Syngenta 2014

Aktualności Produkty
14.07.2016

Cykl Konferencji Zimowych Syngenta 2014 został zakończony spotkaniem w Bydgoszczy w aulach Uniwersytetu Techniczno Przyrodniczego. Frekwencja i zainteresowanie uczestnictwem w przygotowanych dla rolników wykładach przerosły nasze oczekiwanie.

Podczas trzech tygodni spotkań w sześciu lokalizacjach (Poznań, Wałbrzych, Płock, Goleniów k/Stargardu Szczecińskiego, Zamość, Bydgoszcz) gościliśmy ponad 2000 producentów rolnych oraz osób z w inny sposób związanych z branżą rolną. Jest to rezultat lepszy od zeszłorocznego

Wykłady ekspertów Syngenta dotyczyły głównie technologii uprawy zbóż i właściwego umiejscowienia ochrony roślin wśród pozostałych ogniw agrotechnicznych. Najwięcej czasu poświęciliśmy zabiegom fungicydowym, przypominając o wprowadzonych w w zeszłym sezonie nowościach: SEGURIS®, opartym na substancji z zupełnie nowej grupy chemicznej oraz MENARA® - doskonałego środka do stosowania w fazie T2. Po raz pierwszy mogliśmy również pokazać rezultaty uprawy jęczmienia hybrydowego w Polsce. Informacje od rolników, którzy zdecydowali się zastosować technologię Hyvido pokazały, że plon jęczmienia hybrydowego był niemal o jedną tonę większy w stosunku do odmian populacyjnych.

Nie pominęliśmy również rozwiązań oraz problemów, które mogą napotkać rolnicy w uprawie rzepaku (w tym nowości AMISTAR® Xtra, PLENUM®) oraz kukurydzy.

Ważnym tematem konferencji były zagadnienia związane z Integrowaną Ochroną Roślin oraz nową ustawą, która weszła w życie z początkiem roku. Wykłady prowadzili eksperci zewnętrzni: prof. Ryszard Hołownicki i dr Grzegorz Doruchowski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Przerwa obiadowa służyła gościom nie tylko do posilenia się i wspólnych rozmów, ale także do konsultacji z ekspertami Syngenta oraz firm współpracujących – Wydawnictwa Apra, Danko, Top Farms, Banku BGŻ.

Kuliminacyjnym punktem każdej konferencji była loteria – kilkunastu szczęśliwców stało się posiadaczami kurtek puchowych i tabletów, a sześć osob weźmie udział w wyjeździe szkoleniowym na Maltę organizowanym w ramach Agriclubu w drugiej połowie września. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy (zobacz listy laureatów konkursów).

Szczegółowe relacje oraz materiał zdjęciowy dostępny jest tutaj. Zapraszamy na następny cykl konferencji 2015!