You are here

Plenum - opinie rolników

Aktualności Produkty
24.02.2015

Danko Szelejewo – Mateusz Ratajczyk

Insektycyd Plenum - opinieOd kilku lat wspólnie z firmą Syngenta organizujemy Pola Klasy S, czyli prowadzimy pola doświadczalne w celu prezentowania ich rolnikom. Mamy więc okazję testować nowe produkty Syngenta. Przez ostatnie dwa lata stosowaliśmy w uprawie rzepaku nowe produkty, m.in. Plenum – insektycyd do zwalczania słodyszka rzepakowego.

Od jakiegoś czasu słodyszek robi się coraz większym problemem, ponieważ zaczyna uodparniać się na wiele substancji insektycydowych stosowanych do jego zwalczania. Jedyny sposób na zabezpieczenie rzepaku przed tym szkodnikiem to wprowadzanie nowych substancji czynnych z nowych grup chemicznych. Takim produktem jest właśnie Plenum. Zabieg dawką 0,15kg/ha zabezpieczył plantację na ok. 2 tygodnie, czyli na cały okres szkodliwego żerowania szkodnika. Skuteczność była pełna i nie zauważyliśmy żadnej odporności słodyszka na Plenum.

 

 

Polboto Udanin – Witold Choroś

 

 

Insektycyd Plenum - opinieW bieżącym roku mieliśmy pokazową kolekcje odmian firmy Syngenta. Wszystkie odmiany bardzo dobrze przezimowały, więc warto było zainwestować w najlepszą ich ochronę. Oprócz znanych już produktów, takich jak Toprex, zastosowaliśmy nowy – Plenum.

Zabiegi zwalczające słodyszka rzepakowego nie zawsze są skuteczne, gdyż, w zależności od roku, różna jest presja tego szkodnika i co gorsze, zaczął się on uodparniać na wiele substancji czynnych. Dzięki Plenum w dawce 0,15 kg/ha pozbyliśmy się całkowicie tego problemu. Produkt był skuteczny i działał wystarczająco długo.