You are here

AgroLider

Podsumowanie sezonu 2019/2020

  • Uprawa: Pszenica ozima
  • Agrolider: Podsumowanie zbiorcze
 

Plonowanie pszenicy ozimej po zastosowaniu Elatus Era w gospodarstwach Agroliderów w 2020 roku

Plonowanie pszenicy ozimej po zastosowaniu Elatus Era na liść flagowy w roku 2020 dało bardzo dobre wyniki.

Średni plon z blisko 30 lokalizacji Agroliderów osiągnął wartość 83,4 dt/ha. Najwyższe plonowanie osiągnęliśmy na glebach zasobnych w wodę o najlepszej agrotechnice i osiągnęły one poziom powyżej 100 dt/ha. Rekordowe plony osiągnęliśmy w gospodarstwie Adama Gurazda w Wierciszewie (woj. zachodniopomorskie, powiat koszaliński) - 115,5 dt/ha. Miejmy nadzieję, ze kolejny rok będzie bardziej zasobny w wodę i dzięki temu osiągniemy jeszcze lepsze wyniki plonowania po zastosowaniu Elatus Era.

 
 

Porównanie plonowania pszenicy ozimej po zastosowaniu na zabieg T1 dwóch rozwiązań fungicydowych: Tern+Kod1 vs Turbo Pak+Unix

Kwiecień w 2020 roku był miesiącem, w którym pogłębiająca się susza powodowała ograniczenie rozwoju chorób grzybowych na plantacjach pszenicy ozimej. Pomimo, że różnica w plonowaniu nie jest imponująca - zaledwie średni plon 0,3 dt/ha na plus rozwiązania Turbo Pak + Unix, to przy 28 wynikach z pól produkcyjnych widzimy wyraźną tendencję, która w latach wilgotnej wiosny jednoznacznie przełoży się na większy plon.

 
 

Plonowanie odmiany pszenicy ozimej SY Yukon w lokalizacjach Agroliderów w 2020 roku

Średni plon z 26 lokalizacji to dt/ha.