You are here

Zboża

W Polsce zboża zajmują największą powierzchnię zasiewów, uprawia się je na blisko 70% gruntów ornych. Obecna sytuacja ekonomiczna na rynku zbóż przemawia za tym, aby maksymalnie wykorzystać potencjał plonowania rośliny, między innymi przez odpowiednią ochronę przed chwastami, wyleganiem, chorobami i szkodnikami. Uzyskane w ten sposób lepsze plony oraz wyższa jakość ziarna z nadwyżką rekompensują nakłady.

Ochrona fungicydowa zbóż

TILT® TURBO - fungicyd wyróżniający się bardzo wysoką skutecznością w przeciwdziałaniu występowania mączniaka prawdziwego i innych chorób.

SEGURIS® Opti – NOWOŚĆ 2016 - połączenie dwóch najwyższej klasy fungicydów na rynku polskim: Seguris i Olympus (0,8 l/ha+1,2 l/ha). Buduje plon poprzez ochronę górnych liści i kłosa oraz poprawę wydajności procesów fizjologicznych.

OLYMPUS®  to „złoty medalista” w walce z septoriozą i chorobami górnych liści i kłosa. Szczególnie polecamy ten produkt w mieszaninie z preparatem MENARA® 410 EC 

MENARA® 410 EC -  produkt wysoce uniwersalny w zastosowaniu, oparty na dwóch substancjach chemicznych z grupy triazoli. Preparat charakteryzuje działanie systemiczne, co zapewnia możliwość stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego.

BONTIMA® –  unikatowy fungicyd dedykowany wyłącznie do jęczmienia. Bontima działa zapobiegawczo i interwencyjnie, zapewniając zdrowy, piękny łan wolny od chorób grzybowych, typowych dla uprawy jęczmienia.

Regulator wzrostu

Moddus Start 250 DC – NOWOŚĆ 2016  - nowy regulator wzrostu zbóż, specjalnie zaprojektowanym do wczesnych zabiegów w intensywnie prowadzonych łanach zbóż.

MODDUS®- skutecznie zapobiega wyleganiu łanu powodowanemu przez różne czynniki: zapobiega wydużaniu się roślin, wzmacnia system korzeniowy oraz wzmacnia źdźbło rośliny.

Ochrona przed chwastami

LINTUR® to bezlitosny chwastożerca. Wiosenny herbicyd zwalczający wiele gatunków chwastów dwuliściennych.

AXIAL® zabierze miotłę zbożową, zabierze owies głuchy. Wiosenny herbicyd, którego celem jest walka z chwastami jednoliściennymi, w tym szczególnie miotłą zbożową i owsem głuchym.  

BOXER® to jesienny herbicyd. Preparat „bezwzględnie” zwalcza miotłę zbożową oraz kluczowe chwasty dwuliścienne

Zaprawy nasienne  do zbóż

VIBRANCE GOLD 100 FS – zaprawa zbożowa nowej generacji - Vibrance Gold 100 FS gwarantuje „MOC ZAKORZENIENIA”.

CELEST TRIO 060 FS– nowoczesna, 3 składnikowa zaprawa do wszystkich zbóż zawierająca formułę M.

CERTICOR 050 FS – uratuje plon na starcie. To ekonomiczne rozwiązanie polecane dla rolników zaprawiających nasiona zbóż we własnym zakresie.

MAXIM 025 FS- wyjątkowa zaprawa do produkcji wysokiej klasy materiału siewnego pszenicy, pszenżyta i żyta o szerokim spektrum zwalczanych chorób.