You are here

Scorpion 325 SC | Syngenta

Zobacz porady eksperta

Scorpion - profil produktu

Środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym i systemicznym, stosowany zapobiegawczo w zwalczaniu chorób grzybowych w uprawie roślin warzywnych. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

Substancje czynne:
  • 200 g/l, azoksystrobina
  • 125 g/l, difenokonazol
Dawka: 1,0 l/ha
Zalety:
  • działanie interwencyjne i zapobiegawcze
  • systemiczne przemieszczanie się obu substancji
  • szybkie działanie
  • szerokie spektrum zwalczanych chorób
Zakres rejestracji: kapusty (głowiasta, brukselska, włoska, pekińska), pomidor (w uprawie polowej i pod osłonami), seler (naciowy i korzeniowy), papryka (w uprawie polowej i pod osłonami), brokuł, cebula, marchew, ogórek, groch, fasola szparagowa, por, sałata, szczypiorek, szparag, truskawka

Scorpion – nowa jakość w ochronie warzyw

Wyjątkowe działanie interwencyjne i zapobiegawcze

Scorpion jest przełomowym fungicydem w uprawach warzywniczych, przewyższającym dotychczasowe rozwiązania w zwalczaniu chorób zaliczanych do grupy tzw. plamistości liści.

Scorpion ratuje Twój plon

Scorpion, jako jeden z niewielu fungicydów, hamuje kiełkowanie zarodników oraz jednocześnie zatrzymuje już zaobserwowaną infekcję. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowej w uprawach warzywniczych substancji aktywnej z grupy triazoli (difenokonazol). Scorpion zabezpiecza

Scorpion zabezpiecza przed dalszym rozwojem choroby

Preparat Scorpion opiera się na technologii Amistar, która hamuje transport elektronów w ramach oddychania mitochondrialnego najróżniejszych patogenicznych grzybów, przez co bardzo skutecznie

Jak działa Scorpion?

Preparat jest szybko pobierany przez roślinę z powierzchni liści, następnie przemieszcza się systemicznie do wszystkich jej organów, co pozwala na skuteczną ochronę, niezależnie od dokładności pokrycia całej powierzchni rośliny.

Główną zaletą tej substancji jest bardzo szybkie przemieszczanie się w roślinie, kilkakrotnie szybsze niż innych znanych substancji aktywnych. Difenokonazol hamuje tworzenie ściany komórkowej grzybów, działając przede wszystkim na ograniczenie wzrostu i tworzenie się grzybni. Spowalnia także kiełkowanie zarodników i zatrzymuje infekcję. Dlatego właśnie można go użyć nawet po wystąpieniu pierwszych objawów choroby. Scorpion wyróżnia również działanie interwencyjne – w okresie do 2 dni po pojawieniu się infekcji, co znacznie zwiększa skuteczność preparatu w zwalczaniu szerokiej palety chorób.

Obecnie nie są jeszcze powszechnie dostępne systemy monitorujące ryzyko infekcji w uprawach warzywniczych, stąd podjęcie decyzji o zabiegu ochrony wymaga wiedzy na temat warunków sprzyjających rozwojowi patogenu oraz doświadczenia. Nawet jednorazowe zastosowanie preparatu Scorpion daje wyraźnie większe bezpieczeństwo i pewność, ponieważ pozwala na jednoczesne zahamowanie zaistniałej infekcji oraz – w okresie panowania warunków sprzyjających infekcji – zapobiega kolejnym.

Scorpion – spektrum chronionych warzyw

Scorpion chroni również plantacje truskawek przed antraknozą truskawki oraz białą plamistością liści. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Minimalny odstęp pomiędzy zabiegami: 7 dni. Karencja: 3 dni.

 

Zalety środka Scorpion

Scorpion – podwójne bezpieczeństwo!

  • Połączenie technologii Amistar działającej głównie zapobiegawczo – z leczniczym komponentem triazolowym – difenokonazolem zapewnia skuteczne i długotrwałe działanie.
  • Ponadto połączenie takie zmniejsza ryzyko powstawania uodpornionych na substancje czynne ras patogenu.
  • Dzięki doskonałemu działaniu, niezależnemu od pogody, Scorpion to doskonałe rozwiązanie na wszystkie ważne choroby plamistości liści.

Scorpion – optymalna formuła!

Scorpion jest koncentratem stężonej zawiesiny (SC), który jest łatwy w użyciu. Dzięki praktycznej dawce, niezależnej od gatunku – 1 l/ha, jego stosowanie jest bardzo proste.

Scorpion to przełomowe rozwiązanie w ochronie upraw 18 gatunków warzyw. Szerokie spektrum zwalczanych chorób oraz działanie interwencyjne i zapobiegawcze to zalety, które doceni każdy producent.