You are here

Syngenta sponsorem tytularnym maratonu rowerowego “Syngenta Koronowo Challenge”

Firma Syngenta wraz z Gminą Koronowo przygotowała dla wszystkich fanów dwóch kółek miłą niespodziankę - pierwszy w historii Koronowa maraton rowerowy „Syngenta Koronowo Challenge”, który odbędzie się 23 kwietnia 2016.

Start i meta będzie w Pieczyskach przy ulicy Warszawskich. Następnie trasa zawodów prowadzić będzie polnymi drogami, leśnymi duktami wzdłuż malowniczego Zalewu Koronowskiego, mijając najważniejsze zabytki Koronowa. Planowany jest przejazd przez nieczynną żwirownię, największy w Europie Most Kolejki Wąskotorowej, zaporę wodną oraz elektrownię wodną.

Patronat nad imprezą objęły lokalne media: Gazeta Pomorska, Polskie Radio PiK, Telewizja Polska oddział w Bydgoszczy, honorowy patronat objął Starosta Bydgoski.

Zapisy ruszyły 14 lutego i zaledwie po 2 tygodniach zgłosiło się ponad 250 osób z całej Polski (od Trójmiasta, po Wrocław).

Impreza przeznaczona jest już dla dzieci od 3 roku życia. Im dedykowana jest trasa o długości  940m. Nieco starsi (od 6 do 12 roku życia) będą mogli się ścigać na dystansie 1450m.

Osoby do 9 roku życia pod opieką dorosłych będą miały także szansę wystartować na trasie dystansu rodzinnego – 14 km. Natomiast wszystkim powyżej 12 roku życia, którzy czują się na siłach, chcielibyśmy zaproponować trasę 39km z 2 bufetami na trasie (przewyższenia ok. 800m). Na najbardziej wytrwałych czeka trasa 74km z 4 bufetami na trasie (przewyższenia 1550m).

Zawody te wliczane będą do ogólnopolskiego cyklu imprez - Super Klasyfikacji MTB.

W ramach „Syngenta Koronowo Challenge” na dystansie rodzinnym, średnim i długim planujemy wyłonić również Turbo Rolnika Roku 2016.

Do tej klasyfikacji zaliczane będą osoby, które prowadzą gospodarstwo rolne bądź działalność związaną z rolnictwem.  Zwycięzca na najdłuższym dystansie otrzyma 5 litrów produktu Tilt Turbo, na dystansie średnim będą to 3 litry produktu Tilt Turbo, a na dystansie rodzinnym - 1 litr.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale oraz koszulki.

Każdy z zawodników będzie mógł skorzystać przed startem z darmowego przeglądu/serwisu roweru. Do Państwa dyspozycji będą także darmowe żele rozgrzewające mięśnie, a na trasie będzie możliwość uzupełnienia bidonów napojami energetyzującymi.

Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na stronie Facebook: https://www.facebook.com/maratonkoronowo/, gdzie począwszy od 1 stycznia, codziennie zamieszczane są informacje o trasie lub zawodach. Średnio tygodniowo odwiedza tę stronę 33-37 tysięcy ludzi.

Jeśli zdecydują się Państwo na start, to zapraszamy do skorzystania ze strony http://maraton.koronowo.pl, gdzie można zapisać się na zawody. Istnieje również możliwość zapisu w Biurze zawodów w dniu imprezy od godziny 8:00 i w dzień ją poprzedzający od godziny 16:00.

Wszystkim startującym życzymy
przysłowiowego „połamania szprych”!

Jarosław Lustig

Z kolarskim pozdrowieniem,