You are here

Say Hello to Floripro Services’ Improved Delta Yellow In the New Biennials 2016 Catalogue!

Firma FloriPro Services wraz z wprowadzeniem na rynek katalogu roślin dwuletnich i wiosennych bylin na rok 2016, urozmaiciła swoją ofertę w zakresie bratków.

Z przyjemnością prezentujemy nową odmianę Delta® F1 Yellow Improved, która wyróżnia się wczesnym kwitnieniem, większymi kwiatami, bardzo dobrym wyrównaniem pokroju, zwartą budową roślin  oraz intensywną barwą kwiatów.
Nowy kolor wzbogaca serię Delta® powszechnie uważaną za wiodącą i najbardziej kompletną serię bratków wielkokwiatowych. Delta® jest odpowiednia do uprawy wiosną jak i jesienią. Odmiany z seria Delta odznaczają się niezawodnym i wczesnym kwietniem, nawet w warunkach małej dostępności światła, można ją uprawiać na kwitnienie wiosenne i jesienne.

W serii Rocky proponujemy dwa nowe kolory: Pink Lavender i Rocky Jolly Face. Odmiany z serii Rocky  odpowiednie są zarówno dla upraw wiosennych, jak i jesiennych, doskonale prezentują się  na miejscu stałym, posiadają zwarty pokrój i znakomite wyrównanie. Obydwa kolory są bardzo ciekawe, pozostając w zgodzie z trendami rynkowymi, w związku z czym umieszczenie ich w asortymencie FloriPro Services czyni serię Rocky jeszcze bardziej atrakcyjną dla producentów i handlowców .

Nasza oferta  pierwiosnków (Primula acaculis ) została poszerzona poprzez wprowadzenie nowej odmiany Orion Yellow with Eye Improved. Seria Orion jest odpowiednia do produkcji  w dużym zagęszczeniu, przy czym posiada zwarty pokrój i wyrównane kwitnienie. Jest idealna na sprzedaż  w styczniu i w lutym. Nowy kolor jest wyjątkowo atrakcyjny i doskonale uzupełnia serię.
Katalog wprowadza również dwa nowe kolory w serii Sirococco: Red Flame i Yellow Purple. Są to atrakcyjne odmiany  z fryzowaną krawędzią kwiatów, wzniesionych liściach oraz kwitnieniu od stycznia do marca. Obecnie firma FPS posiada cztery odmiany w serii Sirococco z unikatowym typem kwiatów. Ten rodzaj prymuli zalecany jest w szczególności florystom do kompozycji wielogatunkowych.  Rośliny odznaczają się długim okresem trwałości, dobrze znoszą transport, co jest szczególnie ważne  dla handlowców.

Kolejną nowością roku 2016 jest Ranunculus asiaticus Magic Pink & Peach. Seria Magic  o zwartym pokroju, krótkich łodygach i dużych kwiatach jest odpowiednia do uprawy w mniejszych doniczkach i wielopakach. Rośliny są łatwy do transportu, bez potrzeby zastosowania regulatorów wzrostu. Ten zgodny z ogólnymi trendami kolor w różnych odcieniach zostanie doceniony przez detalistów i konsumentów, czyniąc serię Magic jeszcze bardziej atrakcyjną na rynku.
W nowym katalogu przedstawiamy również byliny kwitnące wiosną, a wśród nich nowe odmiany Aubrieta Hybrida, Axcent™ Violet with Eye Improved and Red, Iberis sempervirens Tahoe™ Imp., Saxifraga x arendsii Touran® Pink i Phlox subulata Fort Hill.