You are here

Sadzonki i nasiona kwiatów

Dział kwiatów firmy Syngenta zajmuje się hodowlą, produkcją i dystrybucją licznych gatunków roślin ozdobnych. Materiał wyjściowy w postaci rozsad i sadzonek produkowany jest w naszym zakładzie w Holandii, natomiast nasiona w różnych częściach świata. W swej ofercie mamy około 2000 pozycji . Jesteśmy jedną z największych firm kwiatowych na świecie, z pozycją lidera na rynku bratka.

Nasz bogaty asortyment podzielony jest na 5 grup produktowych: rośliny rabatowe jednoroczne, rośliny dwuletnie, rośliny balkonowo-rabatowe , rośliny do dekoracji wnętrz oraz byliny.

Materiał genetyczny oferujemy profesjonalnym producentom w postaci:

ü rozsad – siewek na różnym etapie rozwoju

ü sadzonek ukorzenionych (młode rośliny rozmnażane wegetatywnie)

ü nasion - standardowych i w różnym stopniu przetworzonych

ü sadzonek nieukorzenionych do dalszego ukorzenienia przez producenta

Rozsady i sadzonki dostarczamy w paletce wielokrotnego użytku o nazwie Xtray. To przyjazne dla środowiska ‘opakowanie’ młodych siewek i sadzonek całkowicie zastąpiło tradycyjną styropianową tacę.

Tradycyje hodowlane firmy Syngenta opierają się na doświadczeniu i osiągnięciach genetycznch holenderskiej firmy Sluis en Groot, której początki sięgają 1867 roku. Jej specjalnością były gatunki mnożone przez siew nasion.

W ostatnich latach Syngenta przeszła szereg transformacji czego efektem było zakupienie kilku znaczących firm hodowlanych i włączenie ich asortymentu do oferty. W ramach firmy Syngenta znalazły się tak znane marki, jak:

ü Fischer z Niemiec, pionier w hodowli pelargonii mnożonej wegetatywnie oraz poinsecji,

ü Goldsmith Seeds z USA, lider w hodowli i reprodukcji odmian rozmnażanych przez siew nasion , a w ostatnich latach również wegetatywnie

ü Yoder Brothers z USA, znana z przełomowej hodowli chryzantemy oraz astra trwałego.

W Polsce Dział Kwiatów firmy Syngenta obecny jest od 1982 roku.

Więcej informacji pod adresem www.floriproservices.pl