You are here

ELUMIS zwycięzcą Konkursu „ Innowacyjny produkt Targów Polskie Zboża”.

Aktualności Produkty
19.07.2016

Na trzecich już targach Polskie Zboża w Modrzu k/ Poznania, podobnie jak w latach ubiegłych ogłoszono  wyniki  dorocznego kunkursu redakcji „FARMERA”  „Innowacyjny produkt Targów Polskie Zboża”.

Decyzją  Komisji  konkursowej, zwycięzcą w kategorii  Środki ochrony roślin został ELUMIS® powschodowy herbicyd do ochrony kukurydzy. Uzasadniając decyzję jury konkursu, jego przewodniczący Prof. Zenon Woźnica z Uniwersytetu  Przyrodniczego  w Poznaniu powiedział: 

„Po długiej i trudnej dyskusji komisji, która brała pod uwagę przede wszystkim takie elementy, jak  bezpieczeństwo dla środowiska, bezpieczeństwo dla rośliny uprawnej,  skuteczność w ochronie, wygodę stosowania przez rolników oraz dodatkowo strategię antyodpornościową, zdecydowaliśmy przyznać 1-sze miejsce produktowi firmy Syngenta  herbicydowi ELUMIS® 105 OD. Jest to  herbicyd nalistny do odchwaszczania kukurydzy, herbicyd dwuskładnikowy, o dwóch różnych substancjach aktywnych, dwóch różnych mechanizmach działania, co więcej, wzajemnie uzupełniających się i obejmujących swoim działaniem bardzo szeroką gamę chwastów od dwuliściennych do jednoliściennych. Wygoda stosowania,  nowoczesna  formulacja, rolnik nie musi sam mieszać preparatu, na dodatek produkt nie wymaga adiuwanta, co zapewnia formulacja OD. Gratuluję firmie Syngenta tego produktu.”

W pozostałych kategoriach zwycięzcami zostali:

w kategorii nasiennictwo : polska pszenica ozimaBAMBERKA Hodowli Roślin Strzelce

w kategorii nawozy : Baza Siarkowo-Azotowa, Grupy  Azoty Tarnów

w kategorii technika rolnicza: ciągnik Puma CVX 230 firmy Case

w ostatniej kategorii, w której najlepszy spośród zgłoszonych do konkursu  produktów wybierają użytkownicy Portalu farmer.pl  nagrodzony został adiuwant Preventor firmy Osadkowski

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Obejrzyj video