You are here

New Pot Plants Catalogue 2016

PRZEBOJE OFERTY ROŚLIN DONICZKOWYCH FLORIPRO SERVICES '2016


Firma FloriPro Services wzmocniła swoją ofertę cyklamenową, publikując katalog Rośliny doniczkowe + chryzantemy i astry na 2016 r. Seria Perfetto – bardzo wczesnych, wielkokwiatowych odmian cyklamenu dołączy do serii Midori, Laser i Sierra. Wszystkie będą objęte wspólną nazwą Synchro, która jest synonimem najlepszego z możliwych wyrównania we wzroście i wczesności, a w efekcie – łatwości planowania uprawy.

Nowością jest odmiana Perfetto Synchro White, będąca ulepszeniem dwóch poprzednich wersji tego koloru. Odmiany Perfetto nadają się do masowej, wydajnej uprawy – umożliwiają wyprodukowanie wysokiej jakości roślin w doniczkach o średnicy 10,5-12 cm, w dużym zagęszczeniu i w krótkich cyklach. Dzięki zwartemu, półkulistemu pokrojowi roślin i krótkim szypułkom kwiatowym nie ma problemów z transportem tych cyklamenów.

Asortyment niezwykłych, dwubarwnych, typu picotée odmian Snowridge, osiągalnych w postaci serii Mini, Midi oraz Maxi i będących produktami, które są kupowane pod wpływem impulsu, wzbogaci się w 2016 roku o kilka nowości. Mini Scarlet i Mini Rose zostały dodane do serii odmian polecanych do późnej produkcji, dających rośliny, które dobrze sprawdzają się w uprawie na zewnątrz. Wprowadzenie na rynek odmiany Midi Scarlet oznacza, że wczesna seria o kwiatach średniej wielkości zawiera obecnie 3 kolory. Z kolei Snowridge Maxi Wine jest czwartą odmianą we wczesnej serii wielkokwiatowej. Cyklameny Snowridge mają większe kwiaty niż inne dwubarwne (typu picotée) odmiany, niewielkie liście i bardzo obficie kwitną. Rośliny o kształtnym, półkulistym pokroju nadają się zarówno do uprawy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz; ich dodatkową zaletą jest niewielka podatność na szarą pleśń.

Zainteresowanie serią Winfall zostanie pobudzone dzięki wprowadzeniu odmiany Scarlet Improved, która ma kwitnienie bardziej skoncentrowane w środku rośliny, a odcień czerwieni płatków intensywniejszy niż poprzednia odmiana. Nowością jest również Winfall Deep Rose. Seria Winfall wyróżnia się otwartą strukturą roślin, które mają grube liście i mocnej budowy ogonki liściowe, a także niewielką podatnością na szarą pleśń, co czyni je przydatnymi do uprawy w późnych terminach.

Seria Sierra Synchro została wzbogacona o nowy kolor – Wine Flame Improved; ta wielkokwiatowa seria z górnej półki odznacza się znakomitym wyrównaniem oraz wczesnością, jest przydatna do uprawy w doniczkach 12-15-centymetrowych, świetnie nadaje się do tworzenia zestawów Duo (dwubarwnych) i Trio (trójbarwnych).

Midori Synchro – seria mini – zawiera dwie nowe odmiany Synchro Purple i Synchro White, ponadto asortyment cyklamenów Midori wzbogaciła Wine Flame Improved. Ich odporność na wysoką temperaturę sprawia, że łatwiej je uprawiać latem i wczesną jesienią, natomiast kompaktowy pokrój umożliwia produkcję wielu roślin na jednostce powierzchni. Dzięki małym liściom na roślinie pojawiają się liczne kwiaty.

Również nowością jest obficie kwitnący Super Series® Carino Mix, wyróżniający się większym wigorem niż Verano i idealnie wpasowujący się w okres produkcji pomiędzy seriami Verano i Mini Winter.

Kolejnym dodatkiem do oferty w 2016 roku jest odmiana Fleur en Vogue Purple Improved, która uzupełnia dobór nietuzinkowych kreacji o dużych, parasolowatych kwiatach. Cyklameny te, kwitnące od września do grudnia, przeznaczone na rynek produktów premium, będą podlegały specjalnej promocji, a ich dostępność jest ograniczona.

Nowy katalog obejmuje także ofertę poinsecji, gerbery, pierwiosnka kubkowatego (Primula obconica), psianki (Solanum) i papryki (Capsicum), w tym dwie nowości w obrębie gatunku Capsicum frutescens – odmiany Multicolour i Red z serii Acapulco.

FloriPro Services i Syngenta Flowers
Syngenta ma dwa niezależne działy zajmujące się hurtową sprzedażą produktów kwiaciarskich oraz dystrybucją w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Syngenta Flowers obsługuje hurtowo producentów materiałów wyjściowych i dystrybutorów. Syngenta Flowers oferuje najlepszej jakości materiał hodowlany, w tym asortyment odmian rozmnażanych z nasion.

FloriPro Services – dział dystrybucyjny, który koncentruje się na dostarczaniu materiałów wyjściowych wysokiej jakości, ale również sprzedaje nasiona i nieukorzenione sadzonki bezpośrednio ogrodnikom. FloriPro Services działa poprzez własną, niezależną sieć europejską, która ma w centrum uwagi sprzedaż, marketing, obsługę klientów i doradztwo

O firmie Syngenta
Syngenta jest jednym ze światowych liderów wśród firm, zatrudniającym 26 000 pracowników w ponad 90 krajach, oddanych naszej misji, która polega na urzeczywistnianiu potencjału tkwiącego w roślinach. Dzięki wdrażaniu naukowych rozwiązań na światowym poziomie, globalnemu zasięgowi i oddaniu potrzebom naszych klientów pomagamy podnosić produktywność roślin, chronić środowisko oraz polepszać zdrowie i jakość życia. Więcej informacji znajduje się na http://www.syngenta.com/

Katalogi