You are here

Wypróbuj nowe Infopole i dołącz do agrospołeczności!

Sprawdzaj komunikaty polowe, dziel się filmikami, korzystaj z porad ekspertów.


 

Infopole

Zobacz korzyści, jakie daje nowe Infopole


Nowy serwis Infopole - monitoring pól także z poradami ekspertów i społecznością dla rolników

Infopole to system monitoringu chorób i szkodników na polach uprawnych. Jest cennym narzędziem wspomagania decyzji w ochronie roślin. Infopole wyróżnia najszybszy czas przepływu danych z punktów monitoringu do momentu publikacji. Informacje o zagrożeniach spływają z 24 punktów pomiarowych, równomiernie rozmieszczonych na terenie całej Polski. Od 12-tu lat tworzą go eksperci, którzy podczas okresu wegetacji codziennie monitorują warunki atmosferyczne, obserwują uprawy, odnotowują występowanie oraz stopień nasilenia szkodników i chorób.

Nowe Infopole jako platforma społecznościowo – edukacyjna dla rolników

W 2019 roku w sezonie wegetacyjnym Infopole zostanie przekształcone w rozbudowany serwis społecznościowo – edukacyjny. Powstanie tu przyjazne rolnikom miejsce wymiany informacji, dzielenia się zdjęciami z pola czy doświadczeniami z gospodarstwa. Oprócz cieszącego się zaufaniem zaufania monitoringu zagrożeń polowych, będzie możliwość prowadzenia internetowego dziennika ewidencji zabiegów wykonanych na polu, korzystania z kalkulatora środków ochrony roślin czy atlasów chorób i szkodników. W nowym serwisie Infopole będzie można także śledzić eksperckiego bloga i zadawać indywidualne pytania ekspertowi ze swojego regionu.

Informacje w zasięgu ręki dzięki aplikacji mobilnej

Infopole jest dostępne na stronie www.syngenta.pl/infopole. Z łatwością można je śledzić na urządzeniach mobilnych dzięki darmowej aplikacji Infopole. Wystarczy ją pobrać na telefon, smartfon lub tablet, wybrać lokalizację, dla której chcemy otrzymywać dane i gotowe. Aplikacja jest dostępna na trzy podstawowe systemy operacyjne: Android, Windows Phone oraz IOS.