You are here

Konferencje SYNGENTA 2010

Aktualności Produkty
25.07.2016

Rozpoczynając nowy sezon podobnie jak w ubiegłym,  zaprosiliśmy naszych klientów na cykl konferencji, które odbyły się w styczniu i lutym, w różnych częściach kraju. Byliśmy w Brzegu, Borku Wlkp., Goleniowie, Ciechocinku i Zamościu. 

Nasze konferencje były doskonałą okazją dla producentów rolnych do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w zakresie stosowania środków ochrony roślin, hodowli roślin i nasiennictwa. Dały im także możliwość  skorzystania z indywidualnych porad ekspertów na stanowiskach konsultacyjnych, jak i zdobycia informacji o nowościach w ofercie SYNGENTA® Crop Protection oraz SYNGENTA® Seeds na rok 2010.

Tematem wiodącym tegorocznych spotkań były nowości wprowadzane w tym sezonie na rynek: BOXER® i TILT® TURBO w ochronie zbóż, ELUMIS® w ochronie kukurydzy oraz nowości odmianowe kukurydzy ziarnowej: NK COOLER i NK EAGLE, kukurydzy kiszonkowej: NK DRIM i NK SIGMUND, buraków cukrowych: SILVETTA, SPORTA i BUDERA oraz rzepaku: SY KOLUMB. BOXER® to przełomowy produkt jesiennej regulacji zachwaszczenia pszenicy. Daje pewność maksymalnych plonów dzięki doskonałej kondycji plantacji od wschodów, aż do zbiorów. Wyjątkowo skutecznie zwalcza miotłę zbożową, a także eliminuje występowanie kluczowych dla uprawy chwastów dwuliściennych.

TILT® TURBO jest fungicydem wyznaczającym nowy standard w zwalczaniu mączniaka prawdziwego. Nowy TILT® z Turbo doładowaniem ma 40% więcej mocy przeciwko temu uciążliwemu patogenowi. Jednocześnie zwalcza inne groźne choroby zbóż. Nowy skład zapewnia szybsze i silniejsze działanie interwencyjne oraz dłuższą ochronę plantacji, nawet w niskich temperaturach. TILT® TURBO jest niezastąpiony we wczesnych zabiegach fungicydowych.

ELUMIS® to pierwszy kompletny, powschodowy herbicyd  do ochrony kukurydzy.  Produkt  opracowany specjalnie dla tej uprawy. Zwalcza zarówno chwasty dwuliścienne, jak i jednoliścienne, w tym perz właściwy, zachowując najwyższy standard bezpieczeństwa dla rośliny uprawnej. ELUMIS® to wygodne i jednocześnie opłacalne rozwiązanie w ochronie kukurydzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W programie konferencji prezentowane były również w nowym świetle wybrane, sprawdzone i cenione przez rolników produkty m. in. MODDUS®, LUMAX®, TOPREX®, AMISTAR®.

Istotnym elementem każdego spotkania była także odsłona nowej oferty programu partnerskiego Agriclub na sezon 2010. Po trzech latach od wprowadzenia programu, wspólna inicjatywa firmy SYNGENTA® i czołowych producentów z branży rolnej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rolników. Najlepszym tego dowodem jest stały wzrost liczby aktywnych uczestników programu.

 

 

 

 

 

 

 

Podczas tegorocznych konferencji nie zabrakło także wykładów uznanych autorytetów reprezentujących świat nauki takich jak: Prof. dr hab. Zenon Woźnica oraz dr Władysław Kościelniak. Poruszane przez nich zagadnienia dotyczyły praktycznych aspektów z zakresu stosowania środków ochrony roślin.

Konferencje SYNGENTA® 2010 spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Liczny udział rolników na spotkaniach we wszystkich lokalizacjach jest tego najlepszym potwierdzeniem. Serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na spotkania polowe!